SUBLİMİNAL MESAJLARIN ETKİSİ NEDİR?
Süleyman Kurt tarafından yazıldı.    |    22.01.2013

Aslında uzun kitabi ve terminolojik kavramlarla açıklamak mümkün fakat kısaca özetlemek gerekirse eğer, Vance Packard’ın tesbiti doğruydu cinsellik ve ölüm gibi arketipe giren mesajlar insan üzerinde çok etkiliydi. C. Gustav Jung’a göre arketipler gördüğümüz ya da yaptığımız şeyler üzerinde ‘düzenleyici bir ilke’ rolünü üstlenir. Arketipleri uzaydaki bir kara deliğe benzeten Jung sözlerine şöyle devam eder: “orada olduğunu yalnızca içine çektiği madde ve ışık sayesinde anlayabilirsiniz”. Ölüm ve cinsellik tüm insanlığın kollektif bilinçaltıdır; hangi ırk, kültür, din ve mezhepten olursa olsun.


İnsan beyninde bilinçaltının tepki verdigi iki önemli olay var: “doğum” ve “ölüm”. Bilinçaltımız bu iki arketipe çok daha fazla tepkili veriyor. Bu iki arketipe giren mesajlara daha duyarlı. SEX mesajı doğum arketipinde, kill mesajı da ölüm arketipinde karşılanıyor.Bu semboller verilmek istenen mesajın içine yerleştirildiğinde bilinçaltı bunları öncelikli duyumlar olarak saklayabiliyor ve sıra kullanıma geldiğinde bu öncelikli depolanan veriler, davranış ve hareketlerimize yön çizebiliyor.

Bir başka değişle yıllarca bilinçaltımıza depolanan hayvani bildirimler bilincin yenik düştüğü bir anda bilinçsizce şeyler yapmamız için bellekte saklanan veriler gibi oluyor. Yıllarca bu yöntemle zehirlenen batı, cinnet geçiren sapık ve psikopat katilleri işte bu şekilde bağrından çıkarmayı başardı. Maneviyattan uzak ve sürekli SEX ve ÖLÜM Temelarıyla doldurulan batılı gençler ya tecavüzcü ensest sapıklar ya da seri katiller ve cani birer canavara dönüşüyorlar.Bizlere düşen nesillerimizi evlatlarımızı bu büyük tehlikeden korumak, toplumumuzda ve çevremizde buna dair farkındalık oluşturmaktır.