Süleyman Kurt Hakkında

Hakkında

23 Nisan tarihinde ülkemizde ihtilaller, gözaltılar, tutuklamalar ve faili meçhullerin yoğun olduğu bir dönemde Türkiye'nin Eskişehir ilinde dünyaya geldi.

İlk öğrenimini İstanbul'da bir özel okulda, orta öğrenimini ise devlet okulunda tamamladıktan hemen sonra, Bayrampaşa İnönü Teknik Lisesini, ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Daha sonra da Yalova Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma İlişkileri bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Yüksek lisans eğitiminde Sivil Toplum Kuruluşlarında profesyonel ve gönüllü çalışanlar, insan kaynağı alanlarında projeler ve makaleler üzerinde çalıştı. STK’larda profesyonel ve gönüllü istihdam, oryantasyon ve iş hukukları üzerine yoğunlaştı.

Anadolu Gençlik Derneği, Mazlum-Der, Özgür Der, İHH İnsani Yardım Vakfı, Greenpeace ve Yeşilay derneklerinde aktivist olarak çeşitli görevlerde bulundu.

Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

 

Profesyonel İş Deneyimi

1999 - 2004 Yılları arasında Ravza Yayınlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldı,

2005 - 2006 Yıllarında Birikim Öğretim Kurumlarında Matbaa/Üretim Müdürlüğü yaptı.

2006 - 2013 Yılları arasında İHH İnsani Yardım Vakfı Tanıtım Koordinatörlüğünü yaptı.

2013 Yılı ilk çeyreğinde kurucu üyesi olduğu Sadakataşı Derneğinde Yön. Kur. Üyeliği ve iletişimden sorumlu başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü.

2013 Nisan’dan itibaren ise kendisi ve ortağı kurmuş olduğu PBF&CITYWALLS Şirketlerinde ajans başkanlığı yapmaktadır.

 

Danışmanlıklar

Kurtlar vadisi Filistin

Öyle Bir Geçer Zaman ki

Yeteneksizsiniz Türkiye

Kampüsten Dünyaya Dergisi

AGD Şehidler Gecesi Programları

Arnavutluk Alsar Vakfı

Almanya Wefa vakfı gibi projelerde çeşitli danışmanlıklar ve görevler icra etti ve etmektedir.

 

Hobiler

Dağcılık, su altı dalış, kondisyon, bowling, twitter, kitap okuma, araştırma, müzik dinleme, yüzme, sokak gösterileri, kitlesel yürüyüş ve eylemler.

 

Beklediği SON

Tüm ideallerini gerçekleştirmiş, gelecek nesillere daha adil ve onurlu bir dünya inşa etmiş yada edilmesi için küçük katkılar sunmuş olarak fatih camiinden kaldırılan bir cenaze merasimiyle hayallerine doğru yürümek...